מי אנחנו

העמותה נוסדה בשנת 1943 ע”י הגב` רחה פריאר ז”ל (כלת פרס ישראל) במטרה לחנך ולשקם ילדים בסיכון, בגילאי 6-17 שגדלו בסביבה מקפחת.

המפעל להכשרת ילדי ישראל מהווה בית חם ומסגרת חינוכית משקמת ומקדמת ליותר מ- 800 ילדים בסיכון וחסרי בית והיא ממומנת ומפוקחת י”י המנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך.

הארגון מונה 7 כפרי ילדים, 8 מעונות משפחתיים ושתי מועדוניות יום. 

הילדים המשולבים במסגרות שלנו הינם ילדים המתמודדים עם מורכבויות משפחתיות שונות, קושי בתפקוד הוריהם, אובדן ומוות של אחד ההורים, מגורים בסביבה לא מיטיבה או הרסנית ועוד. בעמותה אנחנו מעניקים לילדים הללו מעטפת רחבה של תמיכה וליווי להם הם זקוקים וזאת בכדי להגיע הכי רחוק שאפשר למרות נסיבות חייהם.

ייחודה של העמותה בתפיסה החינוכית טיפולית שלה. מסגרות העמותה מקדמות ומשלבות במבנה המיוחד שלהן  את הטוב שבחיי משפחה עם שירותים מרכזיים נלווים. כפרי הילדים בנוים על מודל התא המשפחתי אשר מורכב מ-12 ילדים וילדות בגילאים שונים הגרים יחד עם זוג נשוי וילדיהם. הזוג הנשוי המשמש כ”הורי בית” לילדינו הוא חלק מצוות קבוע בכפר שעוטף את הילדים.

כל קבוצת משפחה (“משפחתון”) חיה במבנה נפרד. מספר יחידות משפחתיות כאלה, שכל אחת מהן מאכלסת שטחי מגורים עצמאיים משלה, אך חולקים אתר גדול יותר , מהווים את כפר הילדים של המפעל. 

הילדים החיים בכפרי הילדים משולבים במסגרות חינוכיות בקהילה ונהנים ממגוון רחב של שיעורי עזר ופעילויות העשרה רבות בשעות אחר הצהריים. 

אם זה נשמע כמו בית – זהו אכן בית לילדים אשר אילולא כן היו אובדים לחברה ולעצמם. 

המודל החינוכי משפחתי של הארגון הוכיח את עצמו ואומץ על ידי מוסדות חינוכיים פנימייתיים נוספים בישראל.