"אור שמחה" כפר חב"ד

הצורך לתת מענה לילדים הזקוקים להשמה חוץ ביתית, ורצונן של הרשויות המקומיות להקים משפחתונים בקהילה כדי לתת מענה ולאפשר טיפול ושיקום של המשפחה כיחידה אחת, הביא להקמתם של המשפחתונים העצמאיים.

המשפחתון מתבסס על המודל החינוכי משפחתי בליווי כל השירותים המרכזיים הנלווים. הצוות המקצועי כולל עובד סוציאלי, פסיכולוג וכמובן “זוג” המתפקד כהורים לכל דבר ועניין. הילדים הולכים לבתי הספר בקהילה עם שאר ילדי השכונה בה נמצא הבית, ומשתתפים אחר הצהרים בפעילויות שונות כמו חוגי העשרה, ושיעורי עזר.

צוות המשפחתון מקיים קשר הדוק עם אנשי הקהילה באזור והמשפחתון פתוח לחברים וידידים מהקהילה, הורים וילדים. משפחתונים קהילתיים אלו מאפשרים שילוב של המשפחה הביולוגית בחייו של הילד ומסייעים בידינו לשפר את איכות חיו. אגף הרווחה האזורי אף הוא משתף פעולה בטיפול בילדים ובמשפחותיהם מתוך היכרות עם הרקע המשפחתי ממנו הילדים הגיעו.

שני המשפחתונים שהוקמו לפני כעשור נועדו לתת מענה גם לילדים מהמגזר החרדי הזקוקים למסגרת השמה חוץ ביתית, במסגרת שהינה הכי קרובה לבית. בניגוד ליתר משפחתוני המפעל להכשרת ילדי ישראל, במשפחתונים אלו מתגוררים אך ורק בנים. הילדים משולבים בכל הפעילויות המבוצעות במתחם כפר חב”ד.

יצירת קשר

מנהלים: מר יוסי קליין
כתובת: ת.ד. 21, כפר חב”ד 60840
טלפון:
03-9606137
פקס: 9607313 –03
מייל: orsimcha@gmail.com