משפחתון "סוזאן" רמת גן

הצורך לתת מענה לילדים הזקוקים להשמה חוץ ביתית, ורצונן של הרשויות המקומיות להקים משפחתונים בקהילה כדי לתת מענה ולאפשר טיפול ושיקום של המשפחה כיחידה אחת, הביא להקמתם של המשפחתונים העצמאיים.

המשפחתון מתבסס על המודל החינוכי משפחתי בליווי כל השירותים המרכזיים הנלווים. הצוות המקצועי כולל עובד סוציאלי, פסיכולוג וכמובן “זוג” המתפקד כהורים לכל דבר ועניין. הילדים הולכים לבתי הספר בקהילה עם שאר ילדי השכונה בה נמצא הבית, ומשתתפים אחר הצהרים בפעילויות שונות כמו חוגי העשרה, ושיעורי עזר.

צוות המשפחתון מקיים קשר הדוק עם אנשי הקהילה באזור והמשפחתון פתוח לחברים וידידים מהקהילה, הורים וילדים. משפחתונים קהילתיים אלו מאפשרים שילוב של המשפחה הביולוגית בחייו של הילד ומסייעים בידינו לשפר את איכות חיו. אגף הרווחה האזורי אף הוא משתף פעולה בטיפול בילדים ובמשפחותיהם מתוך היכרות עם הרקע המשפחתי ממנו הילדים הגיעו.

המשפחתון שפועל בעיר מעל לעשור, הוקם בשיתוף עם עיריית רמת גן והודות לתרומה נדיבה שהגיעה לטובת הקמתה של מסגרת שכזו בעיר. המשפחתון מהווה בית ל- 12 ילדים בגילאים שונים מהעיר רמת גן הזקוקים למסגרת השמה חוץ ביתיית. מאז הקמתו של משפחתון זו הצליחו בוגריו לפרוץ את מעגלי הכשל והמצוקה, לסיים את לימודיהם עם תעודות בגרות מלאות ולהשתלב באופן מוצלח בחברה.

יצירת קשר

מנהלים: אורנית ויוסי אחיטוב 
כתובת: רח’ הכבאים 27 , רמת גן
טלפקס:
03-6761901
מייל: oranit_ahitov@walla.co.il