משפחתוני מגדל אור - מגדל העמק

בקרית חינוך מגדל אור פועלים מס משפחתונים ובהם ילדים בגילאי 6-18. משפחתונים אלו פועלים תחת מערך ארגוני מקיף ורחב כחלק ממסגרת חינוכית וטיפולית גדולה יותר מיסודו של הרב יצחק דוד גרוסמן אשר פועל בשיתוף פעולה מלא עם מל”י -המפעל להכשרת ילדי ישראל. 

כחלק מן התפיסה הטיפולית הכוללת קיימת במגדל אור מסגרת של משפחתונים לשכבה הצעירה המעניקה מעטפת ביתית ומחבקת עבור התלמיד ולשכבה הבוגרת מסגרת פנימיתית קבוצתית, בה מתקיימות עבור הנערים הבוגרים תוכניות לימודיות וטיפוליות. 

צוות מגדל אור מעניק מענה טיפולי, פנימייתי ולימודי מקיף בכדי להגשים ולממש את הפוטנציאל הגלום בתלמיד ודואג להשוות את סיכוייו ולמצות את יכולותיו.

מעטפת טיפולית מקצועית זו קיימת בכל שלבי הימצאותו של התלמיד במוסד החל משלב הקליטה הכוללת ראיון עם עו”ס השכבה הבודק התאמת התלמיד לאוכלוסיית השכבה והתאמת המערכת למתן מענה טיפולי לצרכי התלמיד.

לאחר שהמערכת המשפחתית נתנה קרקע יציבה להתמודדות בתוך מערכת חברתית מורכבת המאפשרת התמודדות עצמאית לילד והעצמה לקראת לימודי ההמשך במסגרות הגבוהות.

במגדל אור מתקיימות פעילויות של רכיבה טיפולית, טיפול באומנות ובדרמה, התערבויות קבוצתיות עפ”י צרכים העולים מהשטח (למשל בעיות חברתיות בקבוצה, סכנות בחופשה ועוד), הוראה מתקנת ע”י מורים המתמחים בחינוך המיוחד הכולל 70 שעות שבועיות.

כמו כן, מתקיים פרויקט חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית ובדוגמא חיובית לחיקוי ע”י חונך אישי המלווה את הילד וממש את הפוטנציאל הגלום בו, מפתח הערכה עצמית חיובית ושיגשוג. 

במסגרת הקשרים החיוביים הנרקמים בפרויקט זה מזמינים החונכים את התלמידים לחוויה של סעודות שבת משפחתיות בביתם תוך מתן מודל משפחתי לחיקוי.

יצירת קשר

מנהל: מרדכי הייזלר
מנהלנית: יהודית איפרגן

כתובת: רח’ הרב עובדיה, מגדל העמק
טלפון:
072-2227200
פקס: 073-2227118
מייל: ya@101.org.il