מל"י נס ציונה - כפר הילדים והנוער "נווה יהודה"

כפר ילדים זה הוקם בשנת 1977 והוא מן הוותיקים במפעל להכשרת ילדי ישראל. זוהי פינת חמד הנחבאת אל הכלים. המקום השקט והירוק מעניק תחושה ביתית חמה.

 ב”נווה יהודה” מתחנכים 67 ילדים בגילאי 6-18 ב-6 משפחתונים. 15 ילדים נוספים מהעיר, מגיעים לכפר מדי יום למועדונית היום הפועלת במקום, ומשרתת את ילדי העיר.

כמו בכל כפרי הילדים של המפעל להכשרת ילדי ישראל, גם כפר זה פועל ע”פ שיטה חינוכית ייחודית אותה פיתח המפעל להכשרת ילדי ישראל והמכונה המודל החינוכי משפחתי – מודל המשלב רעיון פנימייה עם תא משפחתי. בבסיס המודל עומדת האמונה כי ילדים קטנים, גדלים ומתפתחים בצורה הטובה ביותר כאשר יש להם סביבה משפחתית תומכת הכוללת זוג הורים המעניקים חום, תמיכה ואהבה לילדיהם.

המפעל מספק לילדים סביבה משפחתית הכוללת “זוג הורים” המשמש כהורים חלופיים הקולטים לתוך משפחתם ילדים נוספים הזקוקים לאהבתם, הנחייתם ותמיכתם. יחס אישי זה, אווירה משפחתית תומכת וצוות מקצועי המספק סיוע נפשי ולימודי, יוצר חוויה מתקנת עבורם, וסביבה רגשית יציבה וחשובה להתפתחותו הבריאה של הילד כבוגר עצמאי התורם לחברה. 

מטרת הכפר היא לספק לילדים בית חם, להעלות את רמתם החינוכית של הילדים ע”י חינוך לערכים ושיתופם באווירה חברתית נאותה. לשקם ולשלב אותם , להעלות את הדימוי העצמי ותחושת הזדהות עם דמויות אב ואם מטפחים ואכפתיים ולהקנות להם יסודות איתנים שיסייעו להם בבגרותם

בכפר צוות ניהולי, טיפולי ,חינוכי האמון על צרכי הילדים בכל דבר וענין.

בשנת הלימודים תשע”ח נפתח משפחתון “שותפים לדרך” בשיתוף עיריית נס ציונה המיועד לילדי העיר הזקוקים להשגחה עד לשעות הערב. במידת הצורך נשארים הילדים ללון בכפר.

לצד הלימודים הסדירים מתקיים מערך תמיכה לימודי חברתי הכולל:

הכפר זוכה לשיתוף פעולה מלא עם אנשי הקהילה המאמצים בחגים ובשבתות ילדים אשר יש קושי בחזרה לביתם. כמו כן לכפר יש חוג ידידים הפועל בהתנדבות ובו חברים תושבי העיר נס ציונה.

אם הנכם מעוניינים לסייע לנו בקידום רמת השירותים לה ראויים ילדים אלה, נשמח לספק לכם מידע נוסף ואף לערוך לכם סיור בכפר הילדים.

יצירת קשר

הנהלת הכפר:
מנו הר סיני – מנהל
רעות סנדק– מנהלת שירות טיפולי
סמדר לביא – רכזת חינוך
אילני שריג – מנהלנית

כתובת: רח’ מרגולין 1 נס ציונה 70400
טלפון:
9404454–08
פקס: 9407645–08
מייל: Nynzv10@gmail.com