משפחתון "הדר" קיבוץ סעד

הצורך לתת מענה לילדים הזקוקים להשמה חוץ ביתית, ורצונן של הרשויות המקומיות להקים משפחתונים בקהילה כדי לתת מענה ולאפשר טיפול ושיקום של המשפחה כיחידה אחת, הביא להקמתם של המשפחתונים העצמאיים.

המשפחתון מתבסס על המודל החינוכי משפחתי בליווי כל השירותים המרכזיים הנלווים. הצוות המקצועי כולל עובד סוציאלי, פסיכולוג וכמובן “זוג” המתפקד כהורים לכל דבר ועניין. הילדים הולכים לבתי הספר בקהילה עם שאר ילדי השכונה בה נמצא הבית, ומשתתפים אחר הצהרים בפעילויות שונות כמו חוגי העשרה, ושיעורי עזר.

צוות המשפחתון מקיים קשר הדוק עם אנשי הקהילה באזור והמשפחתון פתוח לחברים וידידים מהקהילה, הורים וילדים. משפחתונים קהילתיים אלו מאפשרים שילוב של המשפחה הביולוגית בחייו של הילד ומסייעים בידינו לשפר את איכות חיו. אגף הרווחה האזורי אף הוא משתף פעולה בטיפול בילדים ובמשפחותיהם מתוך היכרות עם הרקע המשפחתי ממנו הילדים הגיעו.

המשפחתון ממוקם בתוך הקיבוץ ונהנה ממגוון הפעילויות המתקיימות בו. ילדינו שרובם מגיעים מאזור הדרום והסביבה משולבים בבתי הספר האזוריים. הילדים נהנים מאוירה כפרית וממסגרת תומכת ומקדמת הודות לשיתוף הפעולה עם חברי הקיבוץ.

יצירת קשר

מנהלים: רינת וצבי כהן
כתובת: קיבוץ סעד, ד.נ. הנגב 85140
טלפון:
08-6800482
פקס: 08-6800541
מייל: hadarmish@gmail.com